Haber

Elbistan’da enkaz altında kalan kişi 54 saat sonra kurtarıldı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen depremden 54 saat sonra enkaz altında kalan 1 kişiyi Edirne itfaiye ekipleri ve Kayserili madenciler kurtardı.

Edirne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye itfaiye ekipleri 7.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Elbistan’da çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe merkezindeki enkazda Kayserili madenci ve itfaiye ekipleri Ragıp Hilal’i depremden 54 saat sonra enkazdan kurtardı.

Enkaz altından çıkarılan Hilal’e sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaparken, çevredeki vatandaşlar ve kurtarma ekipleri sevince boğuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti.

Edirneli itfaiyeden gelen haberden memnun olduğunu anlatan Gürkan, “Görüntüleri izleyince çok sevindim. Orada yaşananlar umuda kapı oldu. Kayserili madenci bu sabah bir vatandaşı enkazdan canlı çıkardı buradan tekrar sesleniyorum hadi aslanlarım ayağınıza taş dokunulmasın duamız sizinle umudumuz yüksek , güzel haberler bekliyoruz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu