Yaşam

Şafak Sezer ve Berdan Mardini depremzedelerle buluştu

Diyarbakır’da 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen ve evlerine giremeyen vatandaşlar, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlarda kalmaya devam ediyor. Ünlü komedyen Şafak Sezer ve müzisyen Berdan Mardini depremzedelerle moral ve motivasyon için bir araya geldi.

Ünlü komedyen Şafak Sezer ve müzisyen Berdan Mardini depremzedeleri unutmadı. Diyarbakır’da 6 Şubat’ta meydana gelen ve etkisi altına alınan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından hasar gördüğü için evini kaybeden ya da KYK yurdunda kalan vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak için devreye giren Sezer ve Mardini, önce şarkı söyleyip alkışladı, ardından hayranlarıyla tek tek fotoğraf çektirdi. Gün boyu keyifli vakit geçiren iki ünlü sanatçı, depremzedelerin yüzünü güldürdü.

Sanatçıları depremzedelere motivasyon için davet eden Şafak Sezer, fırsat buldukça gelmelerini istedi. Sezer, “Türkiye’ye geçmiş olsun, geride kalanlara Allah sağlık sıhhat versin. Çocuklarla eğlenmeye geldik, akşam döneceğiz. Diyarbakır’ı seçtik, bizim orası başka bir yer.” Özellikle çocukların böyle bir psikolojiye düşmesi çok kötü bir şey ama yapılması gereken bir şey. Tüm sanatçı arkadaşlarıma fırsat buldukça ziyaret etmelerini söylüyorum” dedi.

Ünlü müzisyen Berdan Mardini, onlarla birlikte eğlenmek, gülmek ve şarkı söylemek için geldiklerini belirtti. Şu an için çok keyifli olduklarını, çok keyifli ve memnun olduklarını belirten Mardin, ağlamanın yanı sıra eğlenmek için de değerli şeyler olduğunu, biraz da buna bir şeyler katabilirlerse memnun olduğunu ifade etti. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu